Jędrność skóry

Catering dietetyczny
Catering dietetyczny – co warto wiedzieć
30 sierpnia 2017
Dieta MŻ
Dieta MŻ
16 września 2017
Jędrność skóry

Jak zachować jędrność skóry po odchudzaniu?

Częstym problemem osób odchudzających się jest utrata jędrności skóry. Na taką sytuację szczególnie narażone są osoby, które zgubiły znaczną ilość kilogramów. Częściej problem ten dotyka kobiet. Tymczasem stosując się do kilku wskazówek, można zachować jędrność skóry po odchudzaniu.

Racjonalna utrata kilogramów

Jeżeli zależy nam na zachowaniu jędrności skóry, nie możemy chudnąć gwałtownie. Skóra musi mieć czas na regenerację, powolne obkurczanie się i przyzwyczajanie do nowych warunków. Jeśli kilogramy będą spadały zbyt szybko, może być trudno o jędrność skóry po odchudzaniu. Lekarze i dietetycy zalecają, by spadek wagi w żadnym razie nie był wyższy niż jeden kilogram tygodniowo. Oczywiście osoby bardzo otyłe będą chudły szybciej, szczególnie na początku diety i muszą liczyć się z tym, że nawet jeśli wolno schudną 50 kg, to stan ich skóry i tak może pozostawiać wiele do życzenia.

Jędrność skóry po odchudzaniu zapewni ruch?

Wszyscy wiemy, że wysiłek fizyczny jest wskazany na diecie. Nie tylko na diecie, ale w ogóle. Jeśli zależy nam na jędrności skóry, powinniśmy regularnie uprawiać sporty angażujące te partie ciała, które szczególnie mocno są narażone na utratę elastyczności. Szczególnie chodzi o brzuch, wewnętrzną partię ud oraz ramiona.

Masaże i peelingi

Ukrwienie i elastyczność skóry można poprawić wykonując regularne masaże. Szczególnie dobrze sprawdza się podszczypywanie. Wskazane są również naprzemienne masaże raz zimnym, raz ciepłym strumieniem wody. Skóra lubi peelingi. Nie muszę to być drogie, drogeryjne produkty, dobrze sprawdzą się również peelingi z kawy czy soli.

Troska o nawilżenie skóry

W trakcie odchudzania należy nasilić stosowanie kremów i balsamów. Mogą to być zarówno preparaty o działaniu ujędrniającym, jak i nawilżającym. Nawilżona skóra staje się bardziej elastyczna i mniej podatna na uszkodzenia, w tym na powstawanie rozstępów.

Co w sytuacji, gdy jędrność skóry po odchudzaniu jest tylko marzeniem?

Może się zdarzyć tak, że mimo stosowania zaleceń na naszej skórze pojawią się brzydkie blizny (rozstępy) i ciało straci jędrność. Z jednej strony nie należy się poddawać i wszystkie zabiegi kontynuować, bo być może wkrótce sytuacja się po prawi. Z drugiej zaś należy spojrzeć na swoje ciało nieco życzliwszym okiem. Skoro udało nam się schudnąć, osiągnęliśmy sukces, a przecież drobne mankamenty figury z powodzeniem da się zatuszować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *