Dieta antycellulitowa

Dieta
Dieta
4 lutego 2019
Najlepsza dieta na poprawę przemiany materii
9 maja 2019
dieta antycellulitowa

Jak walczyć z cellulitem? Dieta antycellulitowa

Z cellulitem borykają się przede wszystkim kobiety i to nie tylko te „przy kości”. Coraz częściej na cellulit skarżą się też młode, stosunkowo szczupłe dziewczyny. Dlaczego tak się dzieje i jak można temu zaradzić? Okazuje się, że sposobów na walkę z cellulitem jest wiele. Szczególnie skuteczna może okazać się dieta antycellulitowa połączona ze zwiększoną aktywnością fizyczną.

Czym jest cellulit?

dieta przeciwko cellulitowaCellulit bywa nazywany skórką pomarańczową, bo rzeczywiście przypomina pomarszczoną, pełną nierówności i grudek skórkę pomarańczy. Zwykle pojawia się na udach i pośladkach, ale może objąć również biodra, brzuch, a nawet przedramiona. Powstaje przede wszystkim na tych partiach ciała, na których gromadzi się większa ilość tłuszczu, a z kolei w komórkach tłuszczowych odkładają się toksyny i produkty przemiany materii (ich usuwanie z organizmu jest zaburzone).

Cellulit to nie tylko defekt kosmetyczny, choć rzeczywiście wiele kobiet z jego powodu popada w kompleksy. O ile w początkowym stadium cellulit jest widoczny jedynie wtedy, gdy ściśniemy skórę palcami, o tyle zaawansowany cellulit doskonale widać także wtedy, gdy stoimy. W takiej sytuacji warto podjąć działania, które zmniejszą jego widoczność, a niekiedy pozwolą całkowicie go usunąć.

Jak walczyć z cellulitem?

Jeżeli nasza masa ciała wskazuje na nadwagę, albo otyłość, z pewnością powinniśmy ją zredukować. Utrata tłuszczyku przełoży się na efekt w postaci gładszej skóry. Poza tym nawet ci, którzy nie mają problemów z wagą, ale zauważają u siebie cellulit, powinni skorzystać z diety antycellulitowej. Dieta antycellulitowa obejmuje chudy nabiał i mięso oraz produkty zbożowe bogate w błonnik pokarmowy. Jednocześnie z diety eliminuje się wszelkie tłuste i ostro doprawione posiłki, które sprzyjają gromadzeniu wody w organizmie.

Dieta antycellulitowa z dowozem

Ci, którzy nie mają czasu gotować albo nie potrafią, bądź też po prostu nie lubią tego robić, mogą skorzystać z oferty firmy cateringowej, która komponuje i dostarcza pod wskazany adres posiłki w ramach diety antycellulitowej. Dieta antycellulitowa to nie tylko doskonały sposób na wygładzone i jędrne ciało, ale także na pozbycie się obrzęków. Poza tym dzięki opcji dowozu zaoszczędzimy czas, jaki musielibyśmy poświęcić na zakupy w sklepie spożywczym. Dieta pudełkowa jest po prostu wygodna.

Inne sposoby na walkę z cellulitem

Na rezultaty diety antycellulitowej trzeba trochę poczekać. Z pewnością pojawią się szybciej, jeśli dietę połączymy z innymi działaniami. Warto postawić na aktywność fizyczną, podczas której koncentrujemy się przede wszystkim na problematycznych partiach ciała. Przydadzą się również masaże szorstką gąbką oraz naprzemienne prysznice raz ciepłą, raz zimną wodą. Z pewnością nie zaszkodzi również stosowanie kosmetyków antycellulitowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *