Catering dietetyczny – co warto wiedzieć

Niedobór jodu
24 sierpnia 2017
Jędrność skóry
Jędrność skóry
6 września 2017
Catering dietetyczny

Catering dietetyczny – co to jest

Catering dietetyczny to obecnie bardzo popularny termin. Wiele osób posługuje się tym terminem często jednak nie wiedząc dokładnie na czym on polega. Czym zatem jest catering dietetyczny i jakie są jego wady i zalety? Catering dietetyczny często jest również nazywany dietą pudełkową lub dietą z dowozem pod drzwi. Polega na tym, że wybrana firma dowozi nam pod drzwi zestaw specjalnie przygotowanych posiłków, które mają określoną wartość energetyczną i kaloryczną. Są to posiłki dietetyczne, zdrowe i dostosowane do naszych indywidualnych wymagań. Najczęściej posiłki są dowożone w standardowych opakowaniach (stąd popularna nazwa dieta pudełkowa) pod wskazany z góry adres. Co ciekawe, posiłki są dowożone na cały dzień, mamy więc cały zestaw 5 posiłków składających się ze zbilansowanych dań, które dostarczają nam niezbędną ilość kalorii.

W Polsce usługa cateringu dietetycznego jest stosunkowo nowa. Moda na dietetyczne żywienie i dbanie o zdrowie dopiero się rozwija. Nic więc dziwnego, że usługa cateringu dietetycznego jest na razie dostępna raczej w dużych  i średnich miastach. Nie ma jeszcze wielu lokali czy restauracji, które oferowałaby wysokiej jakości dania z dowozem do domu. Co ciekawe, ciągle jeszcze stosunkowo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że taka usługa w ogóle istnieje. Rynek cateringu dietetycznego jednak ciągle się rozwija i coraz więcej miast, również tych mniejszych oferuje tego typu usługi. Realizacja nie jest wcale taka trudna, wystarczy posiadać jakieś zaplecze gastronomiczne oraz wiedzę na temat dietetyki. Jest to więc branża, która ma duże szanse rozwoju zwłaszcza, że moda  na zdrowie staje się coraz bardziej popularna.

Catering dietetyczny – dla kogo

Catering dietetyczny to nie tylko moda, która być może wkrótce przeminie. To znacznie więcej. Catering dietetyczny to element sposobu życia. Zdrowy styl życia, ćwiczenia fizyczne i zbilansowana dieta to coraz częściej chleb powszedni dla wielu osób. Wiele osób myśli nad przejściem na zdrową dietę i zastanawia się nad skorzystaniem z usługi cateringu. Jest to faktycznie dobry sposób na zachowanie równowagi i zdrowia. Dietetyczne posiłki przygotowane przez specjalistów i dostarczone pod drzwi to świetny sposób na zachowanie zdrowia i kondycji fizycznej. Jeżeli szukasz cateringu dietetycznego koniecznie odwiedź stronę lightdiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *