Właściwości chloru – podstawowe informacje

Dieta cud
Dieta cud
12 grudnia 2017
Rodzaje diety
Rodzaje diety – co warto wiedzieć
17 stycznia 2018
Właściwości chloru

Właściwości chloru – ciekawostki

Nasze zdrowie zależy od tego jak się odżywiamy. To ile substancji odżywczych, witamin oraz mikro i makroelementów uda nam się dostarczyć naszemu organizmowi znacząco wpływa na jego kondycję. Niestety, wiele osób tak naprawdę zapomina lub świadomie nie troszczy się o zapewnienie sobie odpowiedniej ilości substancji odżywczych i minerałów. Ewentualnie, gdy sytuacja staje się podbramkowa ratujemy się po prostu suplementami diety. Jest to jednak błąd. W trosce o nasze organizm powinniśmy przede wszystkim pamiętać o regularności i odpowiedzialności. Przykład z pewnością lepiej zilustruje tę sytuację.

Czy wiemy czym jest chlor i jakie są jego właściwości oraz rzeczywisty wpływ na stan naszego organizmu? Chlor to pierwiastek, który ma bardzo duży wpływ na stan naszego organizmu i szeroko pojęte zdrowie. Chlor należy do elektrolitów i w naszym organizmie występuje w postaci anionu. Chlor możemy znaleźć w kwasie żołądkowym, a także w ślinie. Właściwości chloru są bardzo istotne dla naszego zdrowia. Chlor odpowiada za równowagę kwasowo-zasadowa naszego organizmu, a także za gospodarkę wodną i elektrolitową organizmu. Niezwykłe właściwości chloru sprawiają, że faktycznie ten pierwiastek jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Właściwości chloru – objawy niedoboru

Wiemy już teraz czym jest chlor i jakie są jego właściwości, czy wiemy jednak jak go przyjmować i co może się stać jeśli tego nie zrobimy? Niestety większości osób tak naprawdę nie interesują właściwości chloru ani skutki jego niedoboru. Nie mamy po prostu czasu, aby faktycznie się nad tym zastanawiać. Tymczasem niedobór chloru może powodować bardzo poważne objawy. Objawy niedoboru chloru to przede wszystkim biegunka, wymioty, a także skurcze mięśni, drgawki i ogólne zmęczenie organizmu. To tylko te mniej poważne skutki i objawy niedoboru chloru. Jeśli nasz organizm przed dłuższy czas nie ma chloru możemy odczuwać znacznie bardziej poważne skutki. Jeśli czujemy, że być może cierpimy właśnie na niedobór chloru warto zastanowić się nad czasowym zwiększeniem spożycia soli kuchennej, która jest źródłem chloru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *