Najlepsza dieta na poprawę przemiany materii

dieta antycellulitowa
Dieta antycellulitowa
13 lutego 2019
dieta
Dieta w celiakii – nie taki diabeł straszny, jak go malują
17 grudnia 2019

Czujesz się ociężale? Powodem może być zbyt ciężkostrawna dieta, bogata w tłuszcze i węglowodany proste, a uboga w warzywa i owoce. Poprawa przemiany materii nie wymaga studiowania wielu diet. Wystarczy zmiana złych nawyków żywieniowych i wprowadzenie do diety błonnika pokarmowego, a także żywych kultur bakterii mlekowych.

Redukcja wielkości posiłków jest istotna

Częstym problemem jest spożywanie zbyt obfitych posiłków, zbyt rzadko. Organizm ma wtedy tendencję do spowalniania metabolizmu. Lepiej jeść częściej, a mniej. Najlepiej zbilansowane posiłki spożywać co 3-4 godziny. Duże znaczenie ma również odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie ok. 2 litrów wody to nie wymysł lobby producentów wód, a faktyczne zapotrzebowanie i to nie w sytuacji wzmożonego wysiłku i temperatury. Kiedy jeden z powyższych czynników występuje pić trzeba więcej, nawet ok. 3 litrów wody. Dzięki temu prawidłowo może pracować układ trawienny.

Co jeść, aby poprawić przemianę materii?

Najlepsza dieta na poprawę przemiany materii to taka, która nie zawiera zbyt tłustych i ciężkich potraw. W diecie lekkostrawnej powinno się ograniczyć spożywanie mięsa i najlepiej spożywać jedynie to chude, a także ryby. Warto sięgać po kasze, które bogate są w błonnik, a także rośliny strączkowe. Sięgaj również po suszone owoce. Szczególnie skuteczne są śliwki, czy też morele. Niezwykle istotne są również zdrowe bakterie probiotyczne, które znajdziesz zwłaszcza w kefirach, maślankach, a także jogurtach naturalnych. To one odbudowują ścianki jelita i utrzymują prawidłową mikroflorę bakteryjną. Pamiętaj również, by zawsze jeść wolno. Jedzenie w pośpiechu również zaburza metabolizm!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *