Jedzenie na telefon

Dieta kapuściana
Dieta kapuściana
5 października 2017
Catering dietetyczny Warszawa
Catering dietetyczny Warszawa
25 października 2017
Jedzenie na telefon

Jedzenie na telefon – wygodna forma zamawiania posiłku

Kilkanaście lat temu wszystkie, nawet drobne sprawy należało załatwić osobiście, ewentualnie za pośrednictwem własnoręcznie podpisanych pism. Czasy się zmieniły, rozwinęły się technologie, rodzaj przeprowadzanych transakcji również. Obecnie wystarcza urządzenie z dostępem do Internetu a nawet sam telefon. Za pomocą telefonu można załatwić szereg urzędowych spraw, ale także inne, drobne sprawy związane z codzienną egzystencją. Jedną z nich jest zamawianie posiłku. Jedzenie na telefon to dziś bardzo popularna usługa.

Jedzenie na telefon – co zamawiamy najczęściej?

Wystarczy wybrać numer telefonu, zadzwonić, złożyć zamówienie, podać adres dostawy oraz telefon kontaktowy i… oczekiwać na posiłek. Restauracje preferują płatność gotówką – najlepiej, by mieć naszykowaną dokładnie taką kwotę, jaką należy przekazać dostawy jedzenia. Niektóre restauracje powoli wprowadzają też możliwość płatności kartą. Posiłek powinien być ciepły i dokładnie taki, jaki zamawialiśmy. W razie niezgodności można złożyć reklamację, ale w praktyce rzadko kiedy jest to konieczne. Jedzenie na telefon to niesamowita wygoda, ponieważ nie trzeba ruszać się z domu, by otrzymać dokładnie to, na co aktualnie mamy ochotę. Nie trzeba również tracić czasu na przygotowywanie posiłku, ani wcześniejsze zakupy.

Jakie jedzenie na telefon zamawiamy najczęściej? Okazuje się, że od lat największym zainteresowaniem cieszy się pizza. Większość pizzerii ma w swojej ofercie także inne posiłki, np., sałatki, hot-dogi – je także można zamawiać. Oprócz tego bardzo często zamawiamy dania popularnej u nas kuchni chińskiej, w tym nieśmiertelne sajgonki. Dużą popularnością cieszą się też kebaby i burgery. Na liście musi znaleźć się również sushi, do którego jeszcze niedawno podchodzono nieufnie i traktowano jako posiłek dla bogaczy.

Jedzenie na telefon a catering dietetyczny

Catering dietetyczny można podciągnąć pod formę jedzenia na telefon, choć nie są to pojęcia tożsame. Zamawiając jedzenie na telefon korzystamy bowiem z usług restauracji, do której możemy też się po prostu wybrać. Z kolei catering dietetyczny może być działalnością skupioną jedynie na przygotowywaniu i dowożeniu jedzenia, nieoferująca zaś posiłków do spożycia na miejscu. Zamawiając catering dietetyczny otrzymujemy posiłki na każdy dzień tygodnia, zaś zwyczajne jedzenie na telefon jest usługą, podczas której realizujemy tylko jedno, konkretne zamówienie, np. na wieczorną pizzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *