Dieta cud

Zdrowe przekąski
Zdrowe przekąski
7 grudnia 2017
Właściwości chloru
Właściwości chloru – podstawowe informacje
8 stycznia 2018
Dieta cud

Dieta cud – czy naprawdę działa cuda?

Określenie dieta cud stosowane jest jako chwyt marketingowy, który ma zachęcić klientów do wykupienia diety, mającej przynieść piorunujące efekty w postaci szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Zadziwiający jest fakt, że wiele osób naprawdę wierzy w istnienie diety cud, choć powszechnie widomo, że takowa nie istnieje.

Dlaczego diety cud są bez sensu?

Oczywiście da się zgubić ogromne ilości kilogramów w krótkim czasie, ale na pewno nie da się tego zrobić zdrowo, a już na pewno nie trwale. Jeżeli dieta cud ma pomóc szybko schudnąć, co dla niektórych było dotychczas celem nieosiągalnym, rzeczywiście może wydawać się idealnym rozwiązaniem, wręcz cudem. Ale co potem? Czy skutki restrykcyjnej diety nie okażą się groźne dla zdrowia? Czy utrzymanie osiągniętego celu będzie łatwe? Przecież nie da się żyć na cudownej diecie latami. Doprowadziłoby to do wyczerpania organizmu. Z kolei powrót do dawnych nawyków spowoduje nagłe tycie i w efekcie dieta cud okaże się totalnym nieporozumieniem.

Dieta cud – co stosować zamiast?

Skoro już ustaliliśmy, że diety cud są bez sensu, zastanówmy się co zrobić, by innymi sposobami osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Oczywiście pierwszą kwestią jest zdrowe odżywianie. Zdrowo jeść, to znaczy jeść z umiarem. Ani opychanie się, ani też głodzenie nie może być uznane za zdrowe. Jemy tyle, by nie odczuwać wilczego głodu, ale dobrze jest odejść od stołu z uczuciem niewielkiego niedosytu. Zamiast ogromnych porcji nakładamy sobie mniejsze, ale częściej (najlepiej 4-5 posiłków w ciągu dnia). Nie podjadamy między posiłkami i nie jemy przed snem. Warto zrezygnować ze słodyczy, gazowanych, słodzonych napojów, fast foodów, ciężkich sosów i smażonych potraw. Warto stawiać na warzywa i owoce oraz duże ilości wody niegazowanej. Oczywiście włączamy w to wszystko ruch.

Catering dietetyczny dla opornych

Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych wydaje się być bardzo łatwe, ale gdyby tak było, wszyscy bylibyśmy szczupli. Wiele osób nie potrafi samodzielnie komponować zdrowych posiłków, a dieta cud wydaje im się idealnym rozwiązaniem. Tymczasem zamiast niezdrowych, obiecujących cuda diet, warto wykupić usługę cateringu dietetycznego (zobacz na lightdiet.pl). Pyszne, zdrowe, odpowiednio skomponowane posiłki na cały dzień dostarczane są bezpośrednio pod adres zamawiającego. Dieta o odpowiedniej kaloryczności pozwoli trwale zgubić zbędne kilogramy, nie powodując przy tym uszczerbku na zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *